Kurumsal Bakım Anlaşması

kurumsal-bakim-anlasmasi


Kurumsal – Periyodik Bakım Anlaşması

Nedir ?

Bilgisayarlar, iş hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdırlar. Öyle ki, onlarda meydana gelecek en ufak bir sorun bile birçok işletme için işlerin tamamen veya kısmen durması anlamını taşımaktadır.

Bilgisayarlarımız çöker, bizim için hayati önem taşıyan dosyalarımız kaybolur, en çok ihtiyaç duyduğumuz anda
sistemlerimiz çalışamaz hale gelir, hiçbir sorun kaldırmayacak kadar önemli anlarda içinden çıkılamayacak kadar büyük
sorunlar oluşur. Sonucunda ise para, zaman, iş gücü ve daha da kötüsü itibar kaybederiz.

İşte, periyodik bakım anlaşmaları sizleri bu durumlara düşmekten kurtarmak için yapılan anlaşmalardır.

Kurumsal Bakım Anlaşması Nasıl Yapılır – Neleri Kapsar?

Bakım anlaşmaları Aytuğ Bilişim ve bakım anlaşması yaptırmak isteyen firma arasında belirlenen fiyat ve süre aralığında yapılır. Aşağıda örnek bir bakım anlaşmasının adımları anlatılmıştır.

Örnek Senaryo:

Şirket bilgisayarlarında sürekli sorunlar yaşayan X firması yöneticileri profesyonel hizmet almak için Aytuğ Bilişim’e başvururlar.
Görüşmeler sonucu X firmasının şirket merkezi ve 2 şubesindeki toplam 32 bilgisayarı kapsayan bir bakım anlaşması imzalanır. Anlaşma bir yıl süreli imzalanmıştır ve ödemeleri aylık olarak yapılacaktır.
Böyle kapsamlı bir hizmeti böyle bir fiyata almak firma yöneticilerini memnun etmiştir.

Anlaşmanın imzalanmasını müteakip, 15 gün içinde Aytuğ Bilişim tarafından X firmasının tüm bilgisayarlarının kontrolleri ve onarımları yapılır. Eksikler belirlenip giderilir. Akabinde her 15 günde bir, X firmasından bir çağrı olmaksızın firma bilgisayarları Aytuğ Bilişim tarafından bakımdan geçirilerek olası sorunlara karşı tedbirlerin önceden alınması sağlanır.

Anlaşmaların diğer özellikleri ve avantajları nelerdir?

Periyodik kontroller sırasında bilgisayarların donanımları incelenir, yazıcı ve diğer ekipmanların kontrolleri yapılır ve herhangi bir sorun tespit edildiğinde anlaşmaya bağlı olarak ücretsiz onarılır.

Periyodik kontroller dışında; kullanıcı hatası, virüs veya herhangi başka bir sorundan dolayı da teknik destek çağrısı yapıldığında X firmasının sorunu Aytuğ Bilişim tarafından ücretsiz olarak giderilir.

Veri Yedekleme

Periyodik Kontroller sırasında, önemli dosyalarınız ve bilgileriniz olası veri kayıplarına karşı yedeklenir. Bilgisayarınızın kullanmaya alışkın olduğunuz hali birebir olarak kopyalanır. Böylelikle bilgisayarınızda yaşanan sorun ne derece büyük olursa olsun çok kısa süre içinde bilgisayarınız eski haline döndürülür.

Opsiyonel Hizmetler: Müşteri tarafından talep edildiği taktirde, Web Tasarım, Web Sitesi Yönetimi, Bakımı, Sosyal medya çalışmaları da bu pakete dahil edilebilir.

Kurumsal Bakım Anlaşması sözleşme örneği – Sayfa:1Sayfa:2Sayfa:3